PALYAÇO, DÜĞÜN ORGANİZASYON - YakamozOrganizasyon.Com-Palyaço,Balon,Süsleme,Doğum Günü,Sünnet
x
|
|
|
|
|

Düğün, davet, nişan organizasyonu, Düğün süsleme hizmetleri, Masa süslemeleri, masa üstü canlı çiçek (Çiçeklerin ortasında fanus ve mum vardır) Düğün ve davetlerinizde masa üstü süslemeleri için masa üstü çiçekli şamdanlar veya kristal şamdanlar, Masa üstü süsleme, (Renkli pul, payet, boncuklar ve çeşitli süsler) Gelin damat masası süsleme, Nikah masası süsleme, (Özel tüllerle ve şık kumaşlarla dökümlü süsleme 2 adet yüksek deri gelin damat sandalyesi + 2 adet büyük özel canlı çiçek ) veya şık kristal taşlarla süslü nikah masası, Gelin yolu süslemesi, Gelin yolu çiçek takı süsleme, (Canlı çiçekli sarmaşıklı let ışıklı) Düğün çüçekleri, Volkan ve ışık seli, Havai fişek gösterisi, Masa süsleme, Sandalye süsleme, Masa sandalye süsleme, Masa sandalye giydirme ve diğer düğün süslemeleri Havuz başı düğün organizasyonları, Tekne düğünü organizasyonu, Kır düğünü organizasyonları, Catering hizmetleri, Düğün süslemesi, Düğün salonu süsleme, Düğün ekipmanları kiralama, Düğün yeri temini ve anlaşmalı düğün mekanları.

Beklentilerinizi gerçeğe dönüştüren detaylara önem veren, güler yüz ve yüksek müşteri memnuniyetini hedefleyen organizasyon firmaları kıyasıya yarış halinde. yakamoz Organizasyon aileside bu seçkin organizasyon   şirketleri arasındaki yerini kısa zamanda alarak hizmet vermektedir.

Bembeyaz ve ne yazık ki çok ayrıntılı bir rüya bu. Kendinizi o bitmez tükenmez ayrıntılara kaptırırsanız rüya kolayca kabusa dönüşebilir. Siz bu güzel anın tadını çıkarın tüm detayları biz organize edelim.Yapmayın,   yaptırın! Öyle ya, siz ne yorulacaksınız, bırakın başkaları yorulsun.

Başkalarından kasıt, ne aile ne de arkadaşlar; basbayağı profesyonellerden söz ediyoruz. Bırakın ayrıntıları onlara, siz işin beyaz ve keyifli yanıyla ilgilenin. Neyse ki artık seçenek fazla, size her kolaylığı göstermek   için birbiriyle yarışan şirketler çok. Şöyle ki: Müstakbel eşinizle birlikte düğün organizasyonunuz için bir organizasyon şirketinin kapısını çaldınız. Şirket, sizinle önce uzun bir sohbete başlıyor; tarzınızı, törenden   beklentilerinizi ve pek tabii ki bütçenizi ölçüyor. Şirketlerin faaliyet alanları genel de şöyle: Mekanın belirlenmesi, davetli listesinin ve davetiyelerin hazırlanması, LCV (Lütfen Cevap Veriniz) hizmetleri, dekorasyon ve   süslemeler, ses – ışık – görüntü sistemlerinin, podyum ve sahne platformunun kurulması, masa parterlerinin ve ışıklandırma sisteminin seçimi, nikah masası süslenmesi, gelin yolu, gelin el çiçeği, gelin arabası, nikah   şekeri tasarım ve uygulamaları, konukların ulaşım ve konaklama hizmetleri, multi – vizyon gösterimi, fotoğraf – video çekimi, havai fişek ve diğer gösteri efektleri, DJ, orkestra ve sanatçı danışmanlık hizmetleri, hostes –   güvenlik ve tüm organizasyon görevlilerinin temini, çadır ve tente sistemlerinin kurulması.

Eğer kendi evinizin bahçesinde bir düğün organizasyonu gerçekleştirecekseniz, sizin adınıza çalıştığımız catering firmalarıyla koordineli olarak çalışıyoruz.
Düğününüzü kusursuz kılacak tüm ayrıntılarla uğraşmak istemeyenlerin imdadına yetişen Akgül ve yakamoz organizasyon şirketleri düğün sahiplerinin hizmetinde.

Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye genelinde düğün, davet ve sünnet düğünü organizasyonları, İstanbul düğün mekanları ve düğün salonları, İstanbul’un ve Türkiye’nin en güzel; Düğün, sünnet düğünü, davet, toplantı, kongre ve parti mekanları sizleri bekliyor.
Düğün organizasyonu
Sünnet düğünü organizasyonu
Kongre ve toplantı organizasyonları
Yıldönümü kutlama organizasyonları
Nişan organizasyonu
Kına gecesi ve daha fazlası…

-Masa süsleme (Masa giydirme)
-Masa süsleme (Masa giydirme + runner veya kapak)
-Masa süsleme (Masa giydirme + runner veya kapak + ayna, çinili renli fanus ve 3 adet jel mum)
-Masa süsleme (Masa giydirme + runner veya kapak + masa üstü canlı çiçek, çiçeklerin ortasında fanus ve mum vardır)
-Masa süsleme (Masa giydirme + runner veya kapak + çiçekli şamdan)
-Sandalye süslemesi (Beyaz örtü ile arkası fiyonkla kaplı)Ses Sistemi ve DJ
-Alanın Tüllerle Süsslenmesi
-Volkanlar, tanesi (dans sahnesi için)
-Havai fişek (süresine ve çapına göre fiyatlar değişmektedir)
-Karşılama ve Yer Gösterme Hostesleri Servis elemanları
-Işık Şelalesi
-Konfeti Show
-Karşılama Müziği (TRİO)
-5 Kişilik Profesyonel Orkestra
-Işık Sistemi
-Lazer Show
-Gobo
-Masa kiralama ( 10 kişilik masa)
-Barkovizyon
-Kamera Çekimi

Düğünü organizasyonu süsleme hizmetleri paket programlarımız:
– Masa Süslemesi. (masa kapaklı yada runner)
– Masa üstü aranjman canlı çiçek. (çiçeklerin ortasında fanus ve mum vardır) Veya çiçekli şamdan.
– Masalara pul ve renkli süsler serpiştirilmesi.
– Sandalye Süslemesi. (sandalye giydirme beyaz parlak örtü ile arkası renkli cam organze fiyonkla bağlı)
– Gelin Yolu Süslemesi. (Giriş Takı + sarmaşıklı ve let ışıklı yollar + 2 adet yol kenarı ferforje şamdan + canlı çiçek + mum + 2 adet volkan + sis makinesi ve Kırmızı Halı)
– Gelin Damat masası veya nikah masası. (tüllerle ve şık kumaşlarla süslü 2 adet yüksek deri gelin damat sandalyesi + 2 adet büyük özel canlı çiçek)
– Alanın tül ve kumaşlarla süslenmesi
– Anı kürsüsü ve anı defteri.
– Volkanlar. (gelin yolu ve dans sahnesi için)

Yaz Düğünü Organizasyonları:
Haziran ayı düğün ayı derler… Düğün organizasyonları için en çok tercih edilen mevsim yaz mevsimidir. Yaz düğünleri düşsel güzellikler taşıdığı için bir başka tat bırakır. Tarihi mekanlarda, hoş bir restorantta, kırda   veya teknede yaz düğünü için de hizmetinizdeyiz. Yaz düğünü için genelde düğün ortamı olarak açık bir alan tercih edilir ama   durumunda, yağmur sürprizini de unutmayın.

Kır Düğünü Organizasyonu:
Kır düğünü mekanları, kır düğünleri son yılların trendi, kır düğünü   yapmayı planlıyorsanız ve aklınızda fazla bir yer yoksa kır düğünü için tüm detaylar ve çeşitli yer seçenekleri ile hizmetinizdeyiz. Kır düğünleri diğer   düğün mekanlarına göre daha samimi, doğal bir ortam yaratılmasını sağlar

Tekne Düğünü Organizasyonu:
Mavi sularda mutluluğa yelken açacağınız bir tekne düğünü düşünüyorsanız tekne kiralama dahil tüm detayları ve süslemeleri sizin için organize edebiliriz.   Teknede düğün artık bir lüks değil herkesin zevkine cevap   veren bir ihtiyaçtır. Düğün için tekne bulmak, en uygun fiyata tekne kiralama bizim işimiz. Siz sadece kiralık tekneler arasında tercih yapın, Tekne süsleme hizmetleri…

KENDİ DÜĞÜNÜNÜZE MİSAFİR OLMAK!

Kusursuz bir düğün daveti için profesyonel bir çalışmanın gerekli olduğunu tahmin edersiniz. Ömrünüzün heyecanlı ve unutulmaz olan bu anlarını kusursuz bir şekilde organize edebilmek için destek alabileceğiniz   düğün organizasyon firmaları bulunmakta. Masaların düzeni, sandalyelerin giydirilmesi ve süslenmesi, düğün davetiyeleri, nikah şekerleri, ses ve ışık düzeni, çiçekler gibi hemen her konuda deneyimli ekipleri ve şık, her bütçeye uygun dizaynları ile organizasyon firmaları sizin yardımınıza koşuyorlar.

Hayalinizdeki düğününüz ve detaylar. Neler yok ki? Süslemeler, hatıra defterleri, yüzük yastıkları, imza için kullanılan özel kalemler, masa kartları, şekerler, davetiyeler. Önerebileceğiniz ya da aklınıza gelmeyen bir   çizim, hoşunuza giden bir renk, bir şekil, hatta tamamen sizi yansıtan özel bir çalışma. Bunların tümü düğününüzün o unutulmaz anlarını oluşturacaktır.

İşte bunları sizin için en özgün tasarımları yaratan organizasyon firmaları meydana getiriyor. Kar gibi beyaz veya rengarenk badem şekerleri. Hatıra olacak minicik kutular, nazar boncukları, gümüşten şekerlikler,   yapay çiçeklerle kombine olan özgün tasarımlar. Belki de şık lavanta torbaları, farklı motiflerde likörlü çikolatalar. Nikah şekeri için seçenekleriniz adeta sınırsız. Davetiyelerinizin renginin ve biçiminin de, düğünün diğer   detaylarıyla uyum içinde olması gerektiğini unutmayın. Sade ya da baskılı motifler, yapraklar, çiçekler ve benzeri aksesuarlarla süslenmiş, baş harflerin işlendiği davetiyeler. İnciler, püsküller, saten kurdeleli   fiyonklar. Deniz kabuğundan çıkan bir davetiye! Belki ferman gibi yazılmış bir davetiye. Davetiye konusunda da hemen hemen sınır yok. Organizasyon şirketleri; sofra tasarımları, masa kartları, sandalye giydirme gibi diğer tüm düzenlemelerde de bütün şık seçenekleri önünüze seriyorlar.

NEDEN ORGANİZASYON ŞİRKETİ?

Tüm detayları kendinizin yapması da mümkündür. Eskiden organizasyon şirketleri mi vardı? Hatta çok şeyi daha ucuza çözebileceğinizi de düşünebilirsiniz. Firmaları tabii ki bu işi kar amacıyla yaparlar. Ancak, her ne kadar sizden kar etseler de, onlar profesyonel olduklarından sizin hayatınızda muhtemelen bir kez iş yapacağınız bir düğün salonu veya bir davetiye firmasıyla onlar devamlı olarak çalışmaktadırlar. Doğal olarak onlara   verilen fiyatlar bu sebeple daha uygun olmaktadır. Bu nedenle onlar üzerinizden kar bile etseler, hem fazla koşturmadan, hem de aynı fiyatlarla düğününüzü çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz

Burada “hangi organizasyon şirketi” sorusunun cevabı da bulunmalıdır. Tecrübeli, müşteri odaklı, referanslı bir şirket seçmeye gayret edin. Birçok şirket de, referans olarak verebilecekleri, daha önce yaptıkları düğünlerin CD’leri bulunur. Bu CD’leri izleyerek fikir edinmek mümkündür.

Düğün organizasyonunuzun hazırlık aşamalarında ve bu en mutlu gününüzde tecrübe ve profesyonelliğimizle yanınızdayız.

DÜĞÜNE 5 AY KALA
İlk önce düğün bütçenizi belirlemelisiniz.
Nasıl bir düğün organizasyonu istediğinize karar vermelisiniz.
Ailelerinize fikirlerinizi açmalısınız.
Düğün davetli miktarını belirlemeli ve liste yapmalısınız.
Düğün mekanları gezmelisiniz.
Düğün Organizasyon firmalarıyla görüşmelisiniz.
Düğün mekanınıza karar vermelisiniz.
Gelinliğinizi seçebilmek için araştırmalara başlamalısınız.
Eğer kilonuz fazlaysa diyete başlamalısınız.
Eviniz için alışverişe başlamalısınız.

DÜĞÜNE 3 AY KALA
Alyanslarınızı araştırıp almalısınız.
Düğün çiçeklerinizin türünü belirlemelisiniz.
Düğün pastanızın modelini seçmelisiniz.
Düğün menünüsünü belirlemelisiniz.
Süsleme türünüzü belirlemelisiniz.
Smokininizin seçimini yapmalısınız veya siparişini vermelisiniz.
Düğün davetiyeleri seçmeli ve bastırmalısınız.
Özeniyorsanız, davetiye zarflarınızı bir hattata yazdırmalısınız.
Nikah şekerinizin siparişini vermelisiniz.
Düğün müziklerinizi seçmelisiniz.
Düğün için DJ – orkestra seçiminizi yapmalısınız.
Animasyonlarınızı seçmelisiniz.
Video ve fotoğrafçınızı seçmelisiniz.
Balayı rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.
Yurt dışına çıkacaksanız pasaport ve vizenizi kontrol etmelisiniz.
Nikah dairesindeki resmi işlemlerinizi tamamlamalısınız.
Hediye listenizi belirlemeli ve duyurmalısınız.
Kan uyum testi yaptırmalısınız.
DÜĞÜNE 1 AY KALA
Düğün mekanıyla sözleşmenizi yapmalısınız.
Seçtiğiniz organizasyon firmasıyla anlaşmanızı yapmalısınız.
Pasta siparişinizi vermelisiniz.
Düğün davetiyeleri davetlilere ulaştırılmalı.
Nikah memurunuzu belirlemelisiniz.
Müstakbel eşinizin hediyesini almalısınız.
Balayı gezinizin işlemlerini tamamlamalısınız.
Gelinlik aksesuarlarınızı almalısınız.
Cilt ve vücut bakımınızı yaptırmalısınız.
Kuaförünüzü, makyözünüzü belirlemelisiniz.
Nikah şahitlerini belirleyip, kendilerine haber vermelisiniz.
Video ve fotoğrafçı ile anlaşmalarınızı yapmalısınız.
Çiçek ve süslemeci ile anlaşmanızı yapmalısınız.
Müzik ve animasyon ekipleri ile anlaşma yapmalısınız.

DÜĞÜNE 1 HAFTA KALA
Gelinliğinizi / smokininizi teslim alıp, denemelisiniz.
Yüzüklerinizi hazırlamalı ve kontrol etmelisiniz.
L.C.V. sonuçlarını kontrol etmelisiniz.
Balayınız için bavulunuzu hazırlamalısınız.
Seyahat acentenizle yolculuğunuzu teyit etmelisiniz.
Şahitlerinizin gelebildiğinden emin olmalısınız.
Resmi işlemlerinizin bittiğinden emin olmalısınız.
Düğün yerleşim planını hazırlamalısınız.
Gelin arabanızı ayarlamalısınız.
Evinizi yerleştirmeli, eksikleri gidermelisiniz.
Yapılacak konuşma metnini hazırlamalısınız.
Güzellik salonunda son kez bakım yaptırmalısınız.
Gelin buketinizin siparişini vermelisiniz.
İlk dansınızın provasını yapmalısınız.
Ayakkabınızı yumuşatmak için evde giymelisiniz.
Kesinleşen davetli sayınızı, hizmet veren firmalara veya organizasyon firmasına bildirmelisiniz.
Saçınıza, makyajınıza karar verdikten sonra bir kez denemelisiniz.

DÜĞÜNE 1 GÜN KALA
Düğün planı listenizi son defa kontrol etmelisiniz.
Gelin arabanızın saatini teyit etmelisiniz.
Düğün mekanının hazırlıklarını kontrol etmelisiniz.
Menüyü son defa kontrol etmelisiniz.
Pastanın hazırlanmış olduğundan emin olmalısınız.
Nikah şekerlerini kontrol etmelisiniz.
Davetli sayısını son kez kontrol etmelisiniz.
Ödemelerinizi son güne bırakmamalısınız.
Müzik ve ışıklandırmayı kontrol etmelisiniz.
Videoyu ve fotoğrafçıyı kontrol etmelisiniz.
Kuaför ve makyöz randevunuzu teyit etmelisiniz.
Animasyonların hazır olduğunu kontrol etmelisiniz.
Yolda çocuklara verilecek zarfları hazırlamalısınız.
Geç yatmamalı, uykunuzu alıp dinlenmelisiniz.
DÜĞÜN GÜNÜ
Ilık bir banyo yapıp rahatlamalısınız.
Kuaförünüze gidip, saçınızı yaptırmalısınız.
Makyajınızı tamamlamalısınız.
Gelinlik ve smokininizi giymelisiniz.
Parfümünüzü sıkmalısınız.
Boş mide stres yapar. Hafif bir şeyler yemelisiniz.
Fotoğraf çekimlerinizi bitirmelisiniz.
Tören yerine bir saat önceden gitmelisiniz.
Gelin odasında kıymetli eşya bırakmamalısınız.
Gelen düğün çiçeklerini teslim alacak kişiyi belirlemelisiniz.Sakinleşmeli, dinlenmeli ve günün tadını çıkarmalısınız.

Düğün ortamı
Hayatınızın en özel, en mutlu gecesini gerçekleştireceğiniz düğün ortamı nasıl bir yer olmalı? Bu konuda da pek çok seçeneğiniz var: Oteller, restoranlar, tekneler, açık ve sevimli bahçeler. Sadece nasıl bir düğün   istediğiniz önemli. Buna karar verin ve detayları (tabii ki maddiyatı da) unutmayın.

Mavi sularda kuğu gibi ilerlemekte olan bir tekneyi mi, havuz başını mı, nostaljik bir bahçeyi mi veya kaliteli bir restoranda mı evlenmek istersiniz? Düğün yerinize karar vermek için eşinizle olduğu gibi ailenizle de   konuşmalısınız ve fikir birliğine varmalısınız. Tabii ki seçim yaparken en önemli konu maddiyattır. Şunu samimiyetle belirtmek gerekir ki; gösterişli ve resmi havada olan bir düğünden ziyade, sıcacık bir ortamda,   sevdiklerinizle beraber yapacağınız samimi bir düğün sizi daha fazla mutlu edebilir. Maddi durumunuzun izin verdiği ölçüde, yakın çevrenizi çağırabileceğiniz, nikahtan sonra bir kokteylin yanı sıra yemekli, müzikli bir   düğün de yapmak olasıdır.

Düğün ortamınızı seçmeden önce, ailelerinizle de görüşerek, davetli sayınızı belirlemeniz gerekir. Tutacağınız mekanın servis olanaklarını öğrenmelisiniz. Servis yapılmaması durumunda, catering servisi düşünebilirsiniz.   Kararınız kesinleştiğinde ödemenin nasıl yapılacağını ve diğer tüm detayları belgelendirerek sözleşmenizi yapmalısınız. Genellikle hafta içi yapılan düğünlerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Ayrıca düğün ortamının   havalandırmasını da sorun. Özellikle sigara içmeyen konuklarınızın rahatsız olmamasını sağlayın. Salonun boşken daha değişik görünebileceğini unutmayın ve eğer mümkünse masalar yerleştirilmişken de önceden   görün.

Birçok çift artık çok kalabalık ve gösterişli bir düğüne yüksek fiyatlar ödemek yerine, değişik bir yere balayına gitmeyi çok daha cazip bulabiliyor. Şunu da unutmamakta fayda var; siz ne yaparsanız yapın, düğünden   sonra arkanızdan dedikodu mutlaka yapılacaktır.

KISA KISA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR
Ailelerinizle birlikte davetli sayınızı belirleyin. Bütçenizi düzenlerken ve düğün ortamını seçerken davetli adedi önemlidir.
Seçebileceğiniz düğün mekanlarının, özelliklerini, artılarını ve maliyetlerini öğrenin.

Düğün mekanında yiyecek – içecek servisinin olup olmadığını sorun.
Salonu yemeksiz olarak kiralıyorsanız, yiyecek – içecek servisi için bir catering firması bulabilirsiniz.
Fiyat alırken, menü seçeneklerini detaylı olarak sorun ve ne şekilde servis yapılacağını öğrenin.
Serviste kullanılacak olan masa örtülerini, tabakları, çatal-bıçakları ve bardakları da inceleyin.
Müzik önemlidir, seçiminizi belirterek detayları öğrenin. Orkestrayı dışarıdan getirecekseniz orkestra ile görüşün.
Davetli sayınıza yetebilecek olduğu belirtilen mekanı bir de masalar yerleşmiş olarak görün.
Pastanızı kim hazırlayacak? Bir kötü sürpriz yaşamamak için pastanızı bildiğiniz bir yerde yaptırtın.
Salon fiyatlarının hafta içi ve sonu farklılık gösterip göstermediğini de öğrenin.
Salon yetkilisiyle ödeme planında anlaşarak bu anlaşmayı detaylı bir şekilde kağıda yazıp imzalayın.
Nikahınız ve düğününüz bir arada yapılacaksa, nikah masasının konumunu iyi seçin.
Evli çiftin oturacağı masada, yakın akrabalar ve şahitler ile eşleri de bulunmalıdır.
Davetli miktarı fazlaysa yuvarlak masaları tercih edebilirsiniz.
Gençler ve çocuklar daha iyi eğlenebilmek amacıyla aynı masada bulunmak isterler.
Davetli isimlerinin yazıldğı yer kartlarını önceden hazırlarak masalara yerleştirmelisiniz.
Gönderilecek çiçeklerin daha şık durması için, önceden konulacak yerlerini tespit edebilirsiniz.
Kapıda bir yığılma olmaması için davetli araçlarının park yerlerini de tespit etmelisiniz.
Konuklarınızdan bir anınız olması amacıyla salon girişine şık bir defter yerleştirip, düşüncelerini belirtmelerini isteyebilirsiniz.
Yaz düğünü için, düğün ortamı olarak açık bir alan tercih etme durumunda, yağmur sürprizini de unutmayın.

Davetiye
Davetiye de kesinlikle olması gereken bir gelenektir. Davetiye sayesinde, düğün törenininizin yerini ve zamanını davetlilere bildirdiğiniz gibi, üzerine yazacağınız LCV (Lütfen Cevap Veriniz) notu ile de, davetlinin düğüne   gelip gelemeyeceğini önceden bilme şansınız olmaktadır. Atılmayıp yıllarca hatıra olarak saklanması da, düğün gününü hatırlamaya bir araç olmaktadır.

Davetli listenizi 3 ay kadar önceden hazırlamalısınız.
Düğünden yaklaşık 2 ay önce davetiye tipini ve adedini belirleyin. Her aileye 1 adet davetiye gönderileceğini de unutmayınız.
Nikahınızı ve düğünüzü farklı yerlerde yapmanız halinde ve bazı kişileri sadece nikahınıza davet edecekseniz ayrı ayrı adetlerini belirleyiniz.
Davetiye siparişinizden önce nikah ve düğün mekanınızın yeri ile düğün tarihi belli olmalıdır.
Davetiyenize telefon numaranızı da yazarak, davetlilerin katılıp katılmayacaklarını size bildirebilmelerine olanak sağlayınız. (LCV: Lütfen Cevap Veriniz)
Davetiyelerin 1,5 ay önceden sizin elinizde olması iyi olur. Uzaktan gelecek olan konuklara davetiyelerini önceden göndermelisiniz.
Unutabileceğiniz ve sonradan akla gelebilecek kişiler için davetiyelerinizi bir miktar fazla yaptırın.
Matbaaya davetiyenizin prova baskısını görmeden davetiyelerinizin basılmasına onay vermeyiniz.
Davetiye siparişleri 100 adet ve katları şeklinde olabilmektedir.
Matbaa yada ajansla sözleşme yapın ve davetiyenin kod no.sunu, yazılacak metni, rengi ve teslim tarihinin belirtilmesini sağlayın.
Davetiyenize estetik ve güzellik katması amacıyla, davetli isimlerinin bir hattat tarafından yazılmasını isteyebilirsiniz.

Nikah şekeri
Davetlilerin hatıra olarak saklayacakları şirin bir nesnedir nikah şekeri. Yurdumuz aile gelenekleri içinde köklü bir geçmişe sahip olan nikah şekeri zamanla bazı değişikliklere uğramıştır. Artık klasikleşmiş olan; tül,   badem şekeri ve gelin telinden yapılan şekerlerinden hemen hemen tamamen vazgeçildi. Bunların yerine içi lavanta dolu kesecikler, deniz kabukları, mumluklar, nazar boncukları ve ahşap süslemeleri görülmekte.   Ayrıca; lokum, çikolata ve renkli bonbon drajele şekerlere de yer verilmekte. Özellikle yazın, sıcak havadan dolayı çikolata eriyip problem yaratabilmektedir.

Nikah şekerinizin siparişini 1 ay önceden verin.
Nikah şekerleriniz davetiyeniz ile kombine şekilde yapılabilir.
Sayı olarak aile adedini değil, kişi adedini düşünün.
Şekerlerinizi düğünden 2-3 gün önceden alın.
Nikah şekerleri davetliler gelmeden önce salona getirilmelidir.
Dağıtım şık bir sepetten yapılmalıdır, ambalaj kutusundan olmaz.
Dağıtım yapan kişi, kalabalığı hoş görüp nazik olmalıdır.
Şekerlerin uygun bir yerinde teşekkür yazısı, gelin ve damadın isimleri, tarih yazılı olmalıdır

Düğün pastası (DÜĞÜNDEKİ TATLI ANINIZ)
Gelin ile damadın düğün pastasını birlikte keserken çekilen o fotoğrafları ne kadar da duygusal bir anlam taşır! Pastayı kesmelerinin ardından ilk lokmaları elleriyle birbirlerine yedirmeleri ise, ömürleri boyunca birbirlerini   seveceklerinin, sayacaklarının ve kollayacaklarının işareti olmaktadır.

Düğün pastacılığı artık kendi başına bir sektör haline geldi. Çok ilginç ve ihtişamlı dizaynlarla yapılan bu sıradışı pastalar, harika tatlarıyla da düğünün unutulmazlarıı arasında bulunuyorlar. Artık çok katlı düğün pastaları   fazla rağbet bulmuyor, daha az katlı ve görkemli dizaynlar isteniyor. Süslemelerde de yumuşak renkler tercih edilmekte. Beyaz kekli frambuaz pastalar her zaman tercih edilmekte olan düğün pastaları olarak dikkat   çekmekte. Pasta üzerine çiçek kullanılacaksa, gerçek çiçeklerin çabuk bozulabileceğinden dolayı yapay çiçekler önerilmekte.

Değişik motiflerle, özel süslemelerle bir model tasarlanması durumunda pastalar genellikle maket olarak yapılıp, sadece gelin ile damadın ilk dilimi kesmelerine müsait olacak bir şekilde tasarlanmaktalar. Pastanızı   çeşitli şekilde süslemeniz mümkün: taze meyve, çiçek, yıldız, uğur böceği, inci, kelebek, fiyonk, deniz kabuğu, nazar boncuğu gibi düğünün havasına uyan akseseuarlarla süsleme şansınız mevcut.

Düğün pastasının tadı da en az görüntüsü kadar güzel olmalı, davetliler uzun bir zaman geçtikten sonra bile pastanın tadını hatırlayabilmeli. Artık bol krema ve şeker kullanılan pastalar yok. Unlu ve kıvamlı pastalar daha   çok rağbet görmekte. Günümüzde son trend ise daha nemli pastalardan yana. Bir zamanların Hindistan cevizli pastaları artık eskisi kadar istenmiyor. Artık tiramisulu pastalar daha çok tercih görüyor. Az şekerli ve hafif   olan İtalyan pastalarını da kolay hazmedilmesinden dolayı önerebiliriz

Düğününüz için ilk adımlardan biri de evlilik başvurusu…
RESMİ İŞLEMLER:
İstediğiniz günü ve saati alabilmek için evlilik başvurunuzu zamanında yapmalısınız. Evlilik işlemlerinizi yaptırabilmek için ikamet ettiğiniz ilçenin nikah memurluğuna, 2-3 ay öncesinden, çift olarak ve mutlaka şahsen   başvuru yapmalısınız.

Nikah ücreti ilçeye göre farklılık göstermekte. Bazı ilçelerde hafta içi ücretsiz nikah da kıyılabiliyor. Her nikah dairesinin anlaşmalı olduğu bir fotoğraf stüdyosu vardır. Bu nedenle dışarıdan profesyonel bir fotoğrafçı   getiremezsiniz ama kendiniz fotoğraf çekebilirsiniz. Buna hiç kimse birşey diyemez.

EVLİLİK BAŞVURUSUNDA GEREKENLER:
Evlenecek çiftlerin beraber gelmeleri gerekmektedir.
Resimli olarak nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri.
Çiftlerden bir tanesinin o ilçede oturduğunu belgeleyen ikametgah.
Çiftlerin 6’şar adet vesikalık fotoğrafı.
Çiftlerin son medeni hallerini belirten nüfus kayıt örnekleri.
Daha önce evlenme, boşanma varsa nüfus cüzdanlarına işlenmiş son medeni halleri.
Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren 300 günü dolmayan bayanların Aile Mahkemesi’nden iddet müddeti kararı almaları ve kesinleştirmeleri zorunludur.
Yabancı uyruklu ise Türkiye’de bağlı bulunduğu konsolosluktan alınarak Vilayet Hukuk İşleri’ne onaylatılmış bekarlık belgesi.
İstanbul’da konsolosluğu bulunmayan yabancılar için Ankara’da bulunan Büyükelçiliklerinden alınan bekarlık belgelerinin Dışişleri Bakanlığı’nca onaylatılması gerekmektedir.
Hükümet Tabibliği, Sağlık Ocağı veya İlçe Belediye Başkanlığı Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden onaylanmış evlenme raporu.
Evraklar pilot veya dolmakalem ile doldurulmalıdır.
16 yaşını doldurup, 17’sinden gün alan adaylar Aile Mahkemesinden evlenme izin belgesi,17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan adaylar noterden alınmış anne-baba muvafakatnamesi ile evlenebilirler.(Anne veya   babadan biri ölmüş ise ölümü nüfus kaydı ile belgelenecektir).
Mal ayrılığı talebi olanların, noterden yaptırmış oldukları “mal ayrılığı sözleşmesi” müracaat dosyasına konur.
Kızlık soyadını kullanmak isteyenler, müracaat anında kayıt masasından temin edecekleri soyadı dilekçesini doldurmak zorundadırlar.
Müracaat evrakları, alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerlidir.
Nikah şahitlerinin evlenecek kişileri tanıması ve T.C. Kimlik numaralarının bulunması gereklidir.
Not: Bu bilgiler Kadıköy Belediyesi’nden alınan bilgildir. Diğer belediyelerin şartlarında farklılıklar olabilir.

EVLENDİRME DAİRELERİ

İstanbul Evlendirme Daireleri:
Adalar Evlendirme Dairesi: (216) 382 78 50
Avcılar Evlendirme Dairesi: (212) 695 62 00
Bağcılar Evlendirme Dairesi: (212) 410 06 00
Bahçelievler Evlendirme Dairesi : (212) 441 36 79
Bakırköy Evlendirme Dairesi: (212) 661 74 86
Bayrampaşa Evlendirme Dairesi : 0 800 219 20 17
Beşiktaş Evlendirme Dairesi: (212) 236 10 20 / 293
Beykoz Evlendirme Dairesi: (216) 322 25 01/404
Beyoğlu Evlendirme Dairesi: (212) 243 22 95 / 140
Büyükçekmece Evlendirme Dairesi: (212) 444 0 340
Çatalca Evlendirme Dairesi: (212) 789 10 42
Eminönü Evlendirme Dairesi: (212) 512 51 00
Esenler Evlendirme Dairesi: (212) 440 11 11
Eyüp Evlendirme Dairesi: (212) 444 30 00
Fatih Evlendirme Dairesi: (212) 532 72 26
Gaziosmanpaşa Evlendirme Dairesi: (212) 545 45 00
Güngören Evlendirme Dairesi: (212) 557 49 92 / 244
Kadıköy Evlendirme Dairesi: (216) 418 48 94 – 95
Kağıthane Evlendirme Dairesi: (212) 269 82 92
Kartal Evlendirme Dairesi: (216) 353 11 11
Maltepe Evlendirme Dairesi: (216) 458 99 99
Küçük Çekmece Evlendirme Dairesi:(212) 696 76 46
Pendik Evlendirme Dairesi: (216) 585 11 00
Sarıyer Evlendirme Dairesi: (212) 242 37 51
Silivri Evlendirme Dairesi: (212) 727 10 02
Sultanbeyli Evlendirme Dairesi: (216) 398 38 70
Şile Evlendirme Dairesi: (216) 712 12 75 – 77
Şişli Evlendirme Dairesi: (212) 248 10 69
Ümraniye Evlendirme Dairesi: (216) 443 56 00
Tuzla Evlendirme Dairesi: (216) 446 86 00
Üsküdar Evlendirme Dairesi: (216) 531 30 72
Zeytinburnu Evlendirme Dairesi: (212) 582 69 13
Ankara Evlendirme Daireleri:
Altındağ Evlendirme Dairesi: (312) 310 16 34
Bilkent Evlendirme Dairesi: (312) 431 16 67
Etimesgut Evlendirme Dairesi: (312) 244 10 00
Gölbaşı Evlendirme Dairesi: (312) 484 10 86
Keçiören Evlendirme Dairesi: (312) 361 10 46
Ulus Evlendirme Dairesi: (312) 310 16 34
Yenimahalle Evlendirme Dairesi: (312) 315 71 93
İzmir Evlendirme Daireleri:
Balçova Evlendirme Dairesi: (232) 259 68 68
Bornova Evlendirme Dairesi: (232) 388 29 64
Buca Evlendirme Dairesi: (232) 420 18 37
Çiğli Evlendirme Dairesi: (232) 376 27 04
Fuar Evlendirme Dairesi: (232) 425 24 60
Karşıyaka Evlendirme Dairesi: (232) 369 64 02
Yeşilyurt Evlendirme Dairesi: (232) 244 86 23

Davet Organizasyonlarınızda Gereken Tüm Organizasyon Hizmetlerini; Masa Sandalye Kiralama, Süsleme, Giydirme, Özel Süsleme Organizasyonu, Ses Sistemi, Servis Elemanı, Ekipman Kiralama, Gibi Hizmetlerinizde Siz Değerli Müşterilerimize Çözümler Sunuyoruz

Davet Organizasyonu Veriyorsanız Neden yakamoz Organizasyona Bırakmalısınız?
yakamoz Organizasyon Gerekli Olan Masa Süsleri, Sandalye Süsleri, Fiyonk Tül Gibi Süslemeler Kendi Ekipmanında Bulundurmaktadır. Ayrıca; Sadece Süsleme Ekipmanı Değil, Gerekse Ses Sistemi, Müzisyen, Animatör, Palyaço, Balon Süsleme Ekipmanları Kendine Aittir. Kendiniz Daha Ucuza Yapmayı Düşünebilirsiniz Ve ya Uygulayabilirsiniz. Ama Umduğunuz Gibi Olmayabilir. Sebebi İse Bunları Kendiniz Yapmak Bile İsteseniz Üç Katı Kadar Para Harcayabilirsiniz. Biz Diyoruz ki Bütün Detayları Bizlere Bırakın Ve Siz Davet Organizasyonunuzda telaşlı nasıl nerde yetişecek mi, geç kalındı Gibi Detaylarla Uğraşmayın. Bu Konuda Deneyimli Organizasyon Şirketlerine Bırakırsanız, Hem Daha Ucuz ve Hem de Kaliteli Bir Hizmet Alırsınız. yakamoz Organizasyon Davet Organizasyonu Hizmeti Yararlanabilirsiniz.
Planlaması Yapılır” yakamoz  Organizasyon Ekibi Davet Başlamadan Önce Her şeyi Önceden Hazırlamaya Başlar. Bu Arada Sizlerle İletişim Kurarak Nasıl Süslemeler ve Beğendiniz Renkler Sorulup Bilgi Alınır”¦ İşe Başlanır. Ses Teknisyeni Müzik Sistemlerini Kurar. Bu arada Süsleme Ekibi Balon ve Tüllerden, Masa Süsleme, Sandalye Süslemesi ve Masalara Sizlerin İstekleri Doğrultusunda Mumluklar, Şamdanlar, Canlı, Cansız Çiçeklerle Süslemeler yapar. Bütün Hazırlıklar Bittikten Sonra Müzisyenimiz Artık Sahneye Çıkar Ve Organizasyon Başlar. Bu Arada Animatör Palyaçolarımız Hazırlanır, Yüzlerini Boyar. Sizlerin Davet Organizasyonuz da Daha Rahat Zaman Geçirebilmesi İçin Minik Dostlarımızın Ayrı Bir Alana Toplarlar. Onlara da Oyunlar, Yüz Boyamalar, Balon Dağıtarak Onlarında Davet Organizasyonunuzda Mutlu Vakit Geçirebilmesi Sağlarlar. Bu Arada Davetlilerinize Servis Elemanlarımız yiyecek ve İçecek Servisi Yaparlar. Müzisyenlerimiz de Sizlerin İstekleri Doğrultusunda Günümüzden Ve Geniş Arşivlerinden Sizlerin Dilediğiniz Müzikleri Dinletirler Ve Sizlere Davet Organizasyonu Unutulmaz Kılar”¦

Bu bilgiden yola çıkarak mekanımıza karar veriyoruz, mekanda yerleşim planımızı yapıyoruz, ışıklandırma, ses tesisatı, girişte karşılama yapacak host, hostes, servis elemanları, animatörler, koordinatörler, sanatçı yada dj gibi çalışacak hizmet kadrosunu ve sayısını belirliyoruz. Bu arada sizler de davetiyelerinizi seçip kimin hazırlayacağını kararlaştırıp, tavsiyede bulunabileceğimiz Catering şirketinden farklı mönü seçenekleri ve fiyat listelerini alıp kararlaştırıyorsunuz. Şu ana kadar biz de dahil olmak üzere ödeme planı yaptığınız tüm anlaşmacılar ile mutlaka yazılı bir kağıda dökün.
Öncelikle açık alan ve kır düğünü organizasyonu hayali kurmanıza yardımcı olalım. Bu hayal bize elde edeceğimiz özel günü yaşamakta ve yaşatmakta kuşkusuz rehber olacaktır. Gözlerimizi kapatalım ve mekanımızı hayal edelim… Bu mekan deniz, göl ya da ırmak kenarı olabileceği gibi havuz başı açık bir alan ya da yeşilliklerle dolu bir piknik alanı da olabilir. Gelelim bu mekanın renklerine hangi renkleri yakıştıracağımıza… Renk beğenmede de tabi ki yakamoz Organizasyon sizlere farklı renk seçenekleri sunacaktır. Hayalimize bir de konuk girişi, gelin yolu, dans pisti ya da alanını ekleyelim. Kaba taslak mekanımızı hazırladık. Bu hayali reel hale getirmemiz için önce diğer ayrıntıları gerçekleştirelim. Ailelerimizle bir araya gelip kaç kişilik bir davetimiz olacağından bütçemizin yeterliliğinden emin olalım. Konuk portföyümüzü kaldırabilecek bir mekanımız olmalı. Bu arada bu karar ek olarak davetiye ve Catering gibi hizmetlerinizde sizlere yardımcı ve tabi ki girişte yığılma olmaması için park yeri ayarlaması için de bizlere yardımcı olacaktır.
etiketler; davet organizasyon, düğün süsleme, davet organizasyonları, nişan süsleme, nişan organizasyonu, düğün davetleri, düğün organizasyonları, düğün mekanı süsleme

Düğün Organizasyonu

Hayataınızın En Anlamlı ve en Önemli Gününde; konuklarınız Kadar Rahat ve Stresten Uzak ev Sahibi Kadar Kendinizden Emin olmak istiyorsanız Kendinizi yakamozorganizasyon  ekibinin professional Ellerine Bırakın
yakamoz organizasyon firması olarak temel ilkemiz hayatınızın en özel, en anlamlı ve en güzel gününü daha da özel hale getirmektir. Düğün organizasyonunuzla alakalı verimli olmanın en önemli unsurlarından birisi daha düğün mekanı, hatta düğün tarihi belli olmadan yapılan düğün hazırlıklarıdır. Bu şekilde bütçeniz doğrultusunda düğün organizasyonunuzu planlayabilir   düğününüzle ilgili a dan z ye hazırlıklara başlayabiliriz. Düğünün en önemli noktası düğün tarihi ve düğün mekanına karar verebilmektir. Bu şekilde düğün organizasyonu açık veya kapalı mekanda, kır düğünü veya havuz başı düğünü mevsimine göre planlanabilir

Düğün organizasyonu ile ilgili zaman ve mekan seçiminden sonra en önemli bir diğer unsursa düğün davetiyesi, davetli listesi, hattat ve lcv hizmetidir. Firmamız düğün planlaması yaptığı çiftlerin lcv hizmetini ücretsiz yapmaktadır.

Düğün organizasyonunuzda şimdi sıra size özel bir düğün konsepti hazırlamaya geldi, seçilen mekanın ve sizin özellikleriniz ve istekleriniz doğrultusunda hazırlayacağımız düğün konseptiniz size özel ve benzersiz bir tasarımla uygulamaya konulacaktır.İsteğiniz doğrultusunda sizin için düğün orkestrası veya dj ile düğün akışı şekillenecektir Size özel hazırlanacak gelin yolu dekoru, masa ve sandalye süslemeleri , masa üzeri özel tasarım ve uygulamaları, şamdanlar, çiçek dekorları, sizin için hazırlanacak menü kartları ve subla dekoru, peçetelikler, özel peçete dekorları , çevre dekoru tamamen sizin seçtiğiniz düğün konseptine göre hazırlanacaktır.

Sizin için hazırlanacak nikah masası, nikah masası için tasarlanan özel podyum ve gazebo dekorları düğünün en önemli görsellerini oluşturacaktır.

Düğün asistanımız a dan z ye her türlü sorunda sizlerle birlikte hareket edecek ve düğün organizasyonunuzun her aşamasında sizlerle birlikte olacaktır

Düğün asistanınız ve dj ile birlikte seçeceğiniz giriş parçası ve ilk dans parçası ile davetlilere duygusal anlar yaşatacaksınız.

Düğün pastası ve seçeceğiniz show cake düğününüzün bir nevi finali olacaktır

İstekleriniz doğrultusunda düğün organizasyonunuz düğünün yapılacağı mekana göre karadan veya denizden atılacak muhteşem bir havai fişek gösterisiyle başka bir boyutta şekillenecektir.

Düğün hazırlıklarınız için anlaşmalı olduğumuz firmamıza özel indirimleri olan listemiz de gelin damat kuaföründen, gelinlik ve moda evlerine, fotoğrafçıdan , düğün dansına , perdeciden , boyacısına vs sizlerin düğün öncesinde işinize yarayacağını düşündüğümüz pek çok kurum ve kuruluş düğün hazırlıkları listemizde bulunmaktadır

Hayata attığınız en önemli imzayı şıklaştırmak firmamızın temel ilkesidir. Her düğün ve her gelin damat bizim için çok özel ve eşizdir. Sizleri de düğün organizasyonunu yaptığımız çiftler arasında görmek bizleri onurlandıracaktır.

Düğün hizmetlerimiz sadece İstanbul düğün mekanlarıyla sınırlı kalmamaktadır, Türkiye’nin pek çok yerinde birbirinden özel düğünlere imzamızı atmanın haklı gururunu yaşıyoruz.


Hayatınızın en önemli anlarından birisi düğününüzdür. Hayatınızdaki en güzel ve özel günü düğün organizasyonu hizmetlerimizle hem sizin , hem de davetlileriniz için unutulmaz bir gün olarak anılarda yer almasını sağlıyoruz,


Düğün organizasyonu firması düğüne şekil veren o düğünü yönlendiren düğünün planlamasını a dan z ye yapan bir nevi gelin damat yerine ev sahipliği yapan firmadır

Düğün organizasyonunuzu size özel, sizinle bütünleşen bir düğün haline dönüştürmek için aylar öncesinden düğün hazırlıklarına başlanıyor, düğün organizasyonunda kullanılacak her şey titizlikle seçiliyor düğün planlanması yapılıyor , düğün organizasyonunda her adımda sizi rahatlatıp, sizinle birlikte düğün akışını tamamlıyoruz ve düğün organizasyonu siz ve eşinizin kişiliğiyle bütünleşip size özel bir düğün olarak noktalanıyor


Düğün organizasyonun da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar

Düğün organizasyon firması seçimi

Düğün mekanı seçimi

Düğün davetiyesi seçimi

Nikah şekeri seçimi

Masa sandalye dekoru

Düğün oturma planı

Çiçek dekoru

Gelin yolu dekoru

Nikah masası dekoru

Düğünü şıklaştıracak volkan ve konfeti gösterileri
NİKAH İŞLEMLERİ   İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
1-             Nüfus kayıt örnekleri (bay-bayan nüfus müdürlüklerinden,)


2-             Sağlık raporu (bay-bayan) Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık


ocaklarından veya hükümet tabibinden.


3-             İkametgah belgesi: Çiftlerden birinin nikah yapılacak yerde


oturduğunu gösteren belge (mahalle muhtarından)


4-           Çiftlerin 6 adet vesikalık fotoğrafı (Son altı ay içerisinde


çekilmiş ve fotokopi ile çoğaltılmamış)


5-             Nüfus cüzdanları (fotoğraflı) aslı ve fotokopileri, son medeni


halinin belirtilmiş olması zorunludur.


6-             Evlenecek çiftlerin birlikte müracaatı zorunludur.


7-             Müracaatlar (hafta içi)     08:30 ““ 12:00 Bridge Restaurant’ın Büyüleyici Atmosferini Görmek İçin Tıklayın

Adile Sultan Sarayı
Ajia
Aqua Marine
Arişaltı
Aşkın Bahçesi
Bahçeşehir Sayfiye
Beltur Köşkleri
Beşiktaş Çilekli Tesisleri
Beyaz Bahçe
Boğazda Tekne
Bosphorus Palace
Bümed
Büyük Kulup
Cavidan Hanımın Çiftliği
Cemile Sultan Havuzbaşı
Cemile Sultan Kırtepe
Cemile Sultan Şehzade
Cemile Sultan Taşbar
Cent Koleji
Club TORCH
Crowne Plaza
Çamkar Tesisleri
Çamlıca Köşkleri
Çamlık Park
Çırağan Sarayı
Çubuklu 29
Çubuklu Hayal Kahvesi
Dalyan Kulüp
Darüşşafaka Rit Clup
Del Mare
Dilruba
Divan Kuruçeşme
Dolmabahçe Sarayı
Emex Otel
Esma Sultan Yalısı
Evimiz Osmanlı Mutfağı
Faruk Ilgaz Divan Tesisleri
Feriye
Fuat Paşa Yalısı
Garden Doğa
Garden Fiesta
Gisbir Sosyal Tesisleri-Tuzla
Green House
Gümüş Damla Yatı
Hacegan
Hidiv Kasrı
Hilton Günbahçesi
Hotel Les Ottomans
Ihlamur Kasırları
İ T Ü Sosyal Tesisler-Maçka
İncisu Yatları
İstanbul Grand Cevahir Hotel
İstanbul Hakimevi
İstanbul Tenis Kulübü
İstanbul Vilayetler Evi
Kaan Yat Org.
Kafes Garden
Karayemiş
Keyif Yatı
Kız Kulesi
Kilisli
Kilyos Kır mekanları
Klassis Resort Hotel
Koza
Kozz
Küçuksu Kasrı
Lacivert
Le Parc De Mariage
Leonardo
Lüfer Tekneleri
Malta Köşkü
Marianın Bahçesi
Maslak Kasırları
Meyyali
Mihrabat
Moda Deniz Kulubü
Moda Teras
Moms
Monteverde
Fuar Organizasyonları

Stant tasarım ve uygulama
Stant dekorasyon ve süslemesi
Kumandalı zeplin
Hostes temini
Kokteyl ve catering hizmeti
Manken organizasyonu
Promosyon ürünleri
Havai Fişek Gösterileri

Özel günlerde, kutlamalarda, şenlik ve festival organizasyonlarında   coşkuyu en üst seviyede tutmak ve organizasyona görsel bir show katmak için yapılan gösteriler ,tamamı ithal ürünlerden oluşan ve ateşleyici yeterlilik   belgesi olan personelimiz tarafından profesyonelce yapılmaktadır
Firmanızı lanse edecek özellikte prezantabl, yabancı dile hakim (İngilizce, Almanca ,Rusça, Fransızca, Çince vs. konuşabilen ) firmanızın tercih edeceği değişik özellik ve kıyafette hostes kadromuzla firmanıza hizmet vermek bizleri onurlandıracaktır

Karşılama hostesleri
Yer gösterme hostesleri
Fuar hostesleri
Kongre hos

Davet Organizasyon

Davetleriniz yakamoz Organizasyonun Maharetli Elleri İle Şekillenecek ve Güzelleşecektir.
Süsleme Hizmetinden Kokteyl Catering Organizasyonuna Ses ve Işık Sisteminden Sanatcı Manken Organizasyonuna Davet Organizasyonunuzu En ince Ayrıtısına   Kadar Planlamaktayız.

BİR PALYAÇONUN HİKAYESİ

Aynaya baktı palyaço; darmadağınık saçlarına, yatmadan önce çok ağlamış ya da adam akıllı uykusuz kalmış izlenimi veren şiş gözlerine. Yine aynı rüyayı görmüştü palyaço; mağara içine benzeyen uzun karanlık ve dar bir yol.

Yolun sonunda, parlak ışığın arasında belli belirsiz bir çocuk silueti. Yaklaşınca, sırtındaki baskısından tanıdığı oğlunun ceketi. Omzuna büyük bir sevinçle dokunduğunda kendisine dönen bedende kırmızı gözlü bir palyaço. Hep aynı! Aynı…

Hatırladıklarının etkisiyle dolan gözlerine, asılan yüzüne bakıp mırıldandı palyaço; hadi somurtma! hakkın bile yok ki buna zaten. Yeşil üzerine kırmızı puanlı tulumunu, kocaman pabuçlarını, sivri yakalı pembe gömleğini aynı mahzun eda ile giydi palyaço. Pinpon topuna ikizi kadar benzeyen burunluğunu burnuna yerleştirip, kabarık ve kıvırcık mavi peruğunu taktı. Yolda kendisini gören çocuklar yine alaylı şarkılarla peşine takılacaklardı; palyaço, palyaço! Burnu sarı palyaço!

Zaman zaman bu alaylara içerlediği, hatta bazen hakarete varan sataşmalara kızdığı da olmuyor değildi. Ama, oğlunun kaybolduğu iki yıldan bu yana, kendini mahkum ettiği bu kılığa, içini delen vicdan azabının körleneceği, bilmediği bir zamana değin katlanacaktı palyaço. Bu gün, festivalde görevliydi. Rol arkadaşı diğer palyaço onu itiyor, o da, sahneye yerleştirilen fıçının içine düşüyor gibi yaparak oturuyor, önceden kulak kenarlarına yerleştirdiği minik fiskıyelerini seyirciye çaktırmadan çalıştırarak abartılı biçimde, etrafa sular saçarak ağlıyordu.

Palyaçonun yüreğine akan zehirli gözyaşlarının yanında bu yapay yaşların hükmü olamazdı ama, içi ağlarken yüzü gülen, gülmesi gereken de oydu! Yine arkasından bağıran çocukların sesleri eşliğinde dönüş yolunu yürüdü, bir markete girdi. Bir zamanlar, oğlunun onu çekiştirerek önünde getirdiği oyuncak reyonunun önünde dikildi şuursuzca. Reyonun diğer tarafındaki anne ve çocuğun konuşmaları gelip girdi izin almaksızın kulağına: oğlum, başka bir şey istesene! o arabaya paramız yetmez. Çocuk, sımsıkı kucakladığı büyük siyah arabayı bırakmıyor, sarkıttığı dudağını yalvaran gözlerine destek edip bakıyordu annesine. Palyaço elini cebine attı, karısının ve oğlunun tenhalaştırdığı evine harcama gereği duymadığı paranın bir kısmını çıkarıp satın aldı büyük siyah arabayı, hediye olsun diyerek çocuğa verdi ve çıkıp gitti. Eve vardığında, belki her gün on kere dinlediği teybe koydu, oğlunun on ikinci yaşına girdiği gün kasete alınan seslerini dinledi. Oğlu Hakan, o sene, kendisine doğum günü partisi yapılmasını istediğini söylemiş ve bir de palyaço istiyorum.

Selim’in doğum gününde babası ona palyaço getirdi diye tutturmuştu. Israrı üzerine kızan baba, işi olduğunu, onunla uğraşamayacağını, palyaço kiralaması, palyaço bulma ile hiç uğraşamıyacağını söylemişti sertçe. Kasedin aldığı son ses Hakan’a aitti ve onun da son sözleriydi; iyi! uğraşma! ben de gidip kendi palyaçomu kendim bulurum! Bundan sonra Hakan eve bir daha dönmemiş, canlı ya da ölü, hiçbir izine rastlanmamıştı.

Tüm umutlar tükendiğinde, eşi de onu suçlayarak terk etmişti evi. Kızmıyordu ona. Ve hiç kimseye; kendinden başka. Aynaya baktı; nice zamandır böyle mütebessim görmeye alışık olmadığı yüzüne, parlak alnına. Rüyayı hatırladı; mağara içine benzeyen uzun karanlık ve dar bir yol. Yolun sonunda, parlak ışığın arasında belli belirsiz bir çocuk silueti. Yaklaşınca, sırtındaki baskısından tanıdığı oğlunun ceketi. Yine sevinçle yaklaştı, elini uzattı, neler olacağını hatırlayıp sevincinden daha büyük bir ürküntüyle geri çekti elini. Siluet döndü ağır ağır. Palyaçonun müstehzi bakışlarıyla titredi yine. Gözlerini yumdu sıkıntıyla. Baba! Karanlığı delen sesi tanıdı; gözlerini açtı, inanamadı; karşısında duran oğluydu. Elindeki arabayı palyaçoya doğru, küçücük yüzünden beklenmeyecek bir öfkeyle savurdu. Palyaço yok oldu. Hakan bir kez daha seslendi; “baba!” ve gitti. Geride, üzerinde bir damla gözyaşıyla büyük siyah araba kaldı.